Informacja

25 mar 2024

Z uwagi na pojawiające się w ostatnich dniach mylne wiadomości i spekulacje internetowe dotyczące likwidacji Klubu Malucha w Maszewie chciałbym poinformować Państwa o aktualnych planach w tym zakresie.

Wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan wyróżniony Odznaką Honorową Powiatu Gorzowskiego

25 mar 2024

22 marca odbyło się podsumowanie VI kadencji Rady Powiatu Gorzowskiego.
Starosta Gorzowski Agnieszka Chudziak oraz Przewodniczący Rady Grzegorz Zapytowski wręczyli podczas uroczystości odznaczenie oraz przekazali słowa uznania Wójtowi Gminy Deszczno Pawłowi Tymszanowi za wieloletnią współpracę.
Gratulujemy!

Doskonalenie i nauka pływania dla klas trzecich szkół podstawowych

22 mar 2024

Dziś piątek, a jak ostatni dzień tygodnia to oczywiście kolejne lekcje pływania w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Słowianka.
Doskonaleniem i nauką pływania od 1 marca br. objętych jest 118 uczniów klas trzecich uczęszczających do placówek oświatowych w Gminie Deszczno. Zajęcia odbywają się nieodpłatnie, w ramach lekcji wychowania fizycznego.
Celem ich jest między innymi: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
Widać, że dzieci czują się na zajęciach, dosłownie jak ryby w wodzie.

Polecane strony