Mamy dofinansowanie dla usuwania azbestu

02 gru 2019

Początek grudnia przyniósł decyzję o dofinansowaniu projektu Gminy Deszczno dla tegorocznej akcji usuwania azbestu. Do gminy wpłynie blisko 75 000 zł dotacji od Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Budowa sieci światłowodowej w ramach POPC

02 gru 2019

W pierwszym etapie projektu POPC2, skupiliśmy się na podłączeniu do sieci światłowodowej szkół, wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zbudowana infrastruktura do szkół jest wykorzystywana przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) do świadczenia usług bezpłatnego i bezpiecznego dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 100/100 Mb/s.

Razem dla kultury i sztuki - tym razem w kinie

02 gru 2019

W poniedziałek, 2 grudnia 50 seniorów z naszej gminy i niepełnosprawnych z ŚDS Brzozowiec wzięło udział w kolejnej odsłonie projektu "Razem dla Kultury" organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Deszczno.
Po wizycie w teatrze gorzowskim, czas na udział w projekcji filmu "1800 gram" przygotowanym w Heliosie.
Partnerem projektu jest firma GAZ SYSTEM, która w ramach Funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych przekazała grant w wysokości 10 000 zł. Dzięki któremu seniorzy i mieszkańcy SDS w Brzozowcu odwiedzają gorzowskie instytucje kultury.
W listopadzie 50 osób uczestniczyło w wyjeździe do teatru, a jeszcze
przed świętami kolejne 50 osób skorzysta ponadto z wizyty w Filharmonii, a w ŚDS odbędą się zajęcia plastyczne.

Internet szerokopasmowy na terenie gminy

29 lis 2019

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy zainteresowani podłączeniem do sieci internetu szerokopasmowego w technologii  światłowodowej, znajdującej się  na terenie miejscowości:

Polecane strony