Poradniki dotyczące uboju dla rolników

03 lip 2020

Poradniki dla rolników opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii dotyczące prowadzenia uboju na użytek własny w gospodarstwie oraz prowadzenia "rzeźni rolniczej".
Do pobrania:
Poradnik- Wymagania weterynaryjne przy prowadzeniu uboju na użytek własny
Poradnik- Wymagania weterynaryjne przy prowadzeniu "rzeźni rolniczej"

Woda nad Zalewem Karnin przydatna do kąpieli

03 lip 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. potwierdził przydatność wody do kąpieli.
Cieszymy się, że bez obaw można korzystać z letniego wypoczynku w Karninie, tym bardziej, że pogoda w najbliższym czasie będzie sprzyjała kąpielom. Od dzisiaj nad bezpieczeństwem osób kąpiących się będą czuwać ratownicy.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie i zachowaniu zdrowego rozsądku!  

Kościół w Ulimiu czeka generalny remont. Diecezja szuka wykonawców.

02 lip 2020

Być może jeszcze jesienią ruszą prace remontowe w kościele w Ulimiu. Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska opublikowała właśnie na swojej stronie zaproszenie do składania ofert na wykonanie robót budowlanych.
Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 16 lipca do godziny 10.00 w siedzibie kurii na placu Powstańców Wielkopolskich 1 w Zielonej Górze. To kolejna odsłona projektu „Dziedzictwo sakralne Dolnej Warty” w naszej gminie.

Album „Twych łąk i lasów mazajki…”

01 lip 2020

Dzisiaj Kanclerz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim Roman Gawroniak przekazał na ręce Wójta Gminy Deszczno Pawła Tymszana albumy ze zbiorem wierszy oraz fotografiami obrazów naszej lokalnej twórczyni ludowej, poetki i malarki Stanisławy Plewińskiej pt. „Twych łąk i lasów mazajki…”
Pani Stanisława była cudowną osobą, pełną radości, szacunku dla ludzi, wsi oraz tradycji ludowej po prostu była Pięknym Człowiekiem i taką Panią Stasię zapamiętamy.

Ulotka informacyjna Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wlkp.

01 lip 2020

W związku z nadal obowiązującą sytuacją epidemii i ogromnym zagrożeniem zakażenia koronawirusem  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp.   zainaugurował kampanię informacyjno – edukacyjną. 

Polecane strony