NIE DLA CZADU

12 lis 2019

Ochotnicza Straż Pożarna w Osiedlu Poznańskim przeprowadziła drugą edycje akcji pt. „NIE DLA CZADU”, podobnie jak w zeszłym roku druhowie pomagali przy doborze odpowiedniej czujki tlenku węgla, dymu i gazu oraz montowali zakupione czujki przez osoby zgłoszone za darmo. Dodatkowo w tym roku udało się pozyskać 43, które zostały zamontowane potrzebującym mieszkańcom Gminy Deszczno. Czujki zostały pozyskane z projektu pomocy finansowej w ramach funduszu wspierania inicjatyw lokalnych w Operatorze Gazociągów Przemysłowych GAZ- SYSTEM S.A. pt ” Bezpieczny Strażak”.  

11 listopada 1918 r. odzyskanie przez Polskę niepodległości

08 lis 2019

Szanowni Mieszkańcy,
11 listopada to dzień szczególny dla naszego narodu, bowiem po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał wolność.
Pamiętajmy, aby uczcić ten dzień i wywiesić na swoich posesjach biało-czerwone flagi, okazując w ten sposób szacunek dla symboli narodowych oraz upamiętniając tych, którzy walczyli za niepodległą Polskę.

Przepust na Niebieskiej gotowy

07 lis 2019

W październiku zakończona została budowa przepustu w ciągu ulicy Niebieskiej w Deszcznie. Przepust zapewnia połączenie pomiędzy ulicą Niebieską w Deszcznie, a ulicą Karnińską w Gliniku. Usprawni on w znaczącym stopniu komunikację pomiędzy tymi miejscowościami, w szczególności rolnikom uprawiającym okoliczne pola. Koszt inwestycji to ok 250 tysięcy złotych.

Mama może wszystko

07 lis 2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne „Mama może wszystko”, które odbędzie się 12 listopada 2019 r. w Gorzowie Wlkp.

Polecane strony