Przedszkolaki w urzędzie

31 maj 2016

Książeczka „Cztery pory roku z Krasnalem Hałabałą” napisana przy współpracy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Krasnala Hałabały i Przedszkola Samorządowego w Deszcznie trafiła dzisiaj do Urzędu Gminy.

Informacja o możliwości składania uwag do oferty realizacji zadania publicznego

31 maj 2016

Informujemy o możliwości składania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pn. „Mój czas z rodziną - kulinarnie, balowo, piernikowo”.

Gminny Dzień Dziecka już w niedzielę

30 maj 2016

Wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan zaprasza na Gminny Dzień Dziecka oraz Gminne Zawody w Sporcie Pożarniczym.  Imprezy odbędą się już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca na Placu Kurczakowym w Maszewie. Gmina zapewnia dowóz autobusem gminnym.
Wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka to już tradycja w Naszej Gminie. W tym roku wszystkie dzieci zapraszamy do Cyrku oraz na dmuchańce.
W godzinach 14:00-16:00 odbędzie się rodzinny konkurs udzielania pierwszej pomocy. Jak co roku, wszystkie atrakcje są nieodpłatne. 

Galeria Jednego Obrazu

27 maj 2016

17 maja br. odbyła się kolejna odsłona w Galerii Jednego Obrazu. Tym razem autorką pracy była Pani Regina Brzezińska.
Po mini wernisażu uczestnicy spotkali się w Sali sesyjnej Urzędu Gminy Deszczno, gdzie autorka pracy zaprezentowała technikę koronki klockowej. 

UDANA WIZYTA W PARTNERSKIEJ GMINIE BORKHEIDE

25 maj 2016

Delegacja z Gminy Deszczno odwiedziła w maju br. partnerską gminę Borkheide. Wyjazd odbył się na zaproszenie burmistrza Andreasa Kreibicha i obejmował m.in. udział w otwarciu wyremontowanego budynku gminnego, odsłonięcie przystanku z logo obydwu partnerskich gmin, a także poznanie tradycji stawiania drzewka majowego i uczestnictwo w festynie z nim związanym. 

Polecane strony