podpisanie umów Karnin W czwartek 17 czerwca na zaproszenie wójta Pawła Tymszana do naszej gminy przyjechał Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn oraz wójtowie i skarbnicy z lubuskich gmin tj. Starego Kurowa, Zwierzyna, Lubiszyna, Krzeszyc i Szczańca.

Okazją do spotkania samorządowców w pięknych okolicznościach plaży nad Zalewem Karnińskim było podpisanie umów dotacji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, w ramach, którego Samorząd Województwa kwotą 130 800 zł dofinansował budowę ulicy Zagrodowej w Karninie.
Inwestycję na zlecenie Gminy Deszczno wykonuje firma Eurovia Polska w ramach realizowanego w tym roku kontraktu na remonty i przebudowy dróg gminnych. W ramach przebudowy gruntową drogę na odcinku 1,090 km zastępuje nowa o nawierzchni bitumicznej o szerokości 4 m z poszerzeniami (mijankami), która prowadzi do pól i rozproszonej zabudowy zagrodowej w południowej części Karnina.  
Przebudowa ul. Zagrodowej w Karninie to element zamówienia o wartości ponad 3,5 miliona zł, którego wykonawcą jest Eurovia Polska. W ramach tego zadania w gminie Deszczno do końca lipca wyasfaltowanych zostanie 4,5 km gminnych dróg m.in. w Ulimiu, Borku, Osiedlu Poznańskim, Prądocinie i Krasowcu. 

Z budżetu Województwa Lubuskiego na inwestycje związane z wyłączeniem gruntów rolnych z produkcji rolniczej w 2021 r., przekazane zostaną 32 dotacje obejmujące wsparcie renowacji zbiorników wodnych, zakupu oprogramowania do obsługi przestrzennej dla powiatów, aż 24 dotacje przekazane zostaną na modernizacje dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

 

Polecane strony