Co roku w maju, spod Kotłowni Pomysłów w Maszewie rusza wyjątkowy bieg sztafetowy – Bieg Trzeźwości Deszczno-Cibórz. W każdej kolejnej edycji imprezy bierze udział coraz więcej osób, nie tylko z terenu Gminy Deszczno.

V Bieg Trzeźwości - start przy budynku Kotłowni Pomysłów w Maszewie

Bieg Trzeźwości to największa tego typu impreza biegowa w Polsce. Uczestnicy startują spod Kotłowni Pomysłów. Meta biegu jest 100 km dalej – w Ciborzu. Na trasie na uczestników czeka moc atrakcji.

Cel biegu jest wyjątkowy – zachować trzeźwość. I nie chodzi tu tylko o alkohol, ale także o umiar i rozsądek w każdej sferze życia. O to, by żyć świadomie. By brać odpowiedzialność za swoją przyszłość i by umieć znaleźć w życiu taką ścieżkę, która pomoże nam żyć godnie, dobrze, z pasją.

V Bieg Trzeźwości - biegacze na trasie

Pomysłodawcą imprezy i jej dobrym duchem jest mieszkaniec Gminy Deszczno Tomasz Manikowski, który od kilkunastu lat żyje bez alkoholu. To on wpadł na pomysł, by ruszyć w trasę „ku trzeźwości”, czyli z gminy, z której pochodzi, do Ciborza, gdzie na oddziale uzależnień odzyskiwał siebie.

Bieg ma charakter sztafetowy – cała trasa podzielona jest na 2-3-kilometrowe fragmenty, można przebiec jeden z nich, lub kilka. Nie chodzi o rekordy, tempo czy pokonany dystans, tylko o sam fakt wsparcia idei życia w trzeźwości. 

V Bieg Trzeźwości - biegacze na trasie

Partnerem wydarzenia jest wiele gmin będących na szlaku biegu – Lubniewice, Łagów, Skąpe, Dąbie, Jasień, a także Oddział Terapii Uzależnień szpitala w Ciborzu.

Polecane strony