podpisanie_umowy_lubuskaWe wtorek 13 marca wójt Paweł Tymszan podpisał w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim umowę o dofinansowanie przebudowy dawnej „trójki”. Do gminy trafią 3 miliony dofinansowania. Kończy to przygotowanie inwestycji. Niebawem ruszamy z budową.
Deszczno, znalazło się w gronie 15 innych gmin oraz 13 powiatów, które uzyskały w tym roku dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Nasz projekt okazał się najlepszy w województwie pokonując blisko 50 gminnych aplikacji złożonych w ubiegłorocznym konkursie.
Nasza inwestycja to jedyna gminna droga w sąsiedztwie Gorzowa, która zostanie w tym roku przebudowana ze środków programu. Z puli powiatowej gorzowskie starostwo wyremontuje drogę łączącą Wawrów z Czechowem w gminie Santok.
Do końca roku na drogowe inwestycje do lubuskich samorządów trafi ponad 34 miliony złotych.

Projekt naszej gminy obejmuje kompleksowy remont dawnej „trójki” w Karninie, Deszcznie i Brzozowcu – łącznie ponad siedem kilometrów drogi.
Wykonawcą prac, które ruszą w najbliższych tygodniach, będzie krzeszycki Zakład Wyrobów i Prefabrykatów Betonowych Dionizy Woiński. Firma zobowiązała się wykonać przebudowę do 31 października br., za kwotę 8 397 178,43 zł nieco taniej niż przewidywał to kosztorys inwestorski.
Nadzór inwestorski będzie pełnił inż. Adam Świerczyński z Gorzowa Wielkopolskiego.
W ramach projektu na całej drodze wymieniony zostanie asfalt, przebudowane zostaną chodniki, powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. W Deszcznie zmodernizowane zostanie odwodnienie drogi, rozbudowane będzie oświetlenie od sklepu Dino w kierunku bloków.
Aktualnie wykonawca przygotowuje dokumenty do rozpoczęcia robót.
Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 jest kontynuacją rządowych programów pomocowych dla remontów dróg lokalnych, realizowanych od 2008 r. Cieszy się dużym zainteresowaniem gmin i powiatów, które mogą uzyskać dofinansowanie połowy kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż trzy miliony złotych do jednego projektu.
Nasza gmina korzystała już z tego wsparcia. W 2016 r., blisko 600 tysięcy złotych trafiło na przebudowę ul. Bratniej w Łagodzinie, dofinansowana została również wcześniejsza przebudowa ul. Łagodnej w tej miejscowości.


podpisanie_umowy_lubuska_1

Więcej na:
http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/Dofinansowanie_gminnej_i_powiatowej_infrastruktury_drogowej/idn:18150.html

Polecane strony