tablica_interaktywnaOd początku roku dzieci i nauczyciele podstawówek w Boleminie, Ciecierzycach i Deszcznie korzystają z kolejnych nowoczesnych tablic interaktywnych zakupionych tym razem za ponad 50 tysięcy złotych. Gmina dołożyła zaledwie 10 tysięcy, pozostałą kwotę sfinansował rządowy program "Aktywna Tablica".

Starania o zakup sprzętu rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku gdy nauczyciele wspólnie z gminnymi urzędnikami przygotowali wniosek o dofinansowanie. Do dofinansowania, zgłosiły się cztery szkoły, trzy otrzymały dofinansowanie. Starania o dofinansowanie zakupu wyposażenia w Ulimiu ponowimy w tegorocznym ogłoszeniu programu.
Co zostało zakupione?
Do Bolemina i Deszczna trafiły takie same zestawy sprzętu po trzy tablice interaktywne, po dwa projektory ultraogniskowe oraz po jednym zestawie nagłośnieniowym.
Szkoła Podstawowa w Ciecierzycach wzbogaciła się natomiast o dwie tablice i dwa projektory ultraogniskowe oraz zestaw nagłośnieniowy.
"Aktywna Tablica" to uruchomiony w 2017 r., program Ministerstwa Edukacji Narodowej wspierający doposażenie szkół w sprzęt multimedialny. Wsparcie dla jednej placówki może sięgnąć maksymalnie 80% kosztów zakupu jednak nie więcej niż 14 000 zł na szkołę.
Dodajmy, że gmina sukcesywnie uzupełnia wyposażenie w nowoczesny, cyfrowy sprzęt wszystkie placówki.
W ostatnim roku szkoły doposażone zostały m.in. w sprzęt zakupiony w ramach wspólnego projektu edukacyjnego Gorzowa, Deszczna, Santoka, Kłodawy i Bogdańca. W ramach tego pakietu szkoły nieodpłatnie otrzymały wyposażenie pracowni przyrodniczych, biologicznych, chemicznych oraz pakiety sprzętu komputerowego do prowadzenia bezpłatnych zajęć dodatkowych dla uczniów.

tablica_interaktywnatablice_interaktywne

Polecane strony