Dożynki Ulim 2022Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową odprawianą przez proboszcza parafii Ulim ks. Waldemara Grzyb. Msza odbyła się na placu przy nowym przedszkolu. W obchodach dożynkowych udział wziął Wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan z rodziną, Sekretarz Gminy Tadeusz Koper, Skarbnik Joanna Romaniuk, Radni Gminy Deszczno na czele z przewodnicząca Barbarą Chrobak, dowódca garnizonu Skwierzyna ppłk. Jarosław Wojda, Żołnierze 35 dywizjonu obrony powietrznej, Sołtysi, Rady Sołeckie, a także Mieszkańcy Gminy Deszczno.

Starosta dożynek pan Artur Dzieliński oraz towarzysząca mu Starościna pani Ewa Kapa złożyli na ręce gospodarzy bochen chleba symbol ciężkiej pracy rolnika.

Po uroczystości mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony nastąpiła cześć oficjalna.  Wójt przywitał obecnych gości, podziękował i wyraził słowa uznania dla wszystkich rolników za trud włożony w pracę na roli i na rzecz polskich wsi. Następnie rolnicy z terenu gminy odebrali podziękowania i drobne upominki.

Podczas dożynek nie zabrakło śpiewów i tańców. Można było podziwiać występy taneczne Sołtysów i członków Rad Sołeckich, grupy przedszkolaków z Ulimia, ale także posłuchać orkiestry dętej.

„Szarlotki z Baczyny”, Zespół Ludowy Brzezinki z Santocka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Ulimia umilały czas gościom przyśpiewkami ludowymi.

Zarówno starsi jak i młodsi mogli sprawdzić swoich sił w specjalnie przygotowanych dożynkowych konkursach i zawodach, gdzie zdobyć można było atrakcyjne nagrody.  Na najmłodszych uczestników czekały także liczne atrakcje: dmuchańce, animacje i zabawy.

Spragnieni przysmaków „polowej kuchni” mogli liczyć na smaczną grochówkę i bigos „U Szwagrów” z Łagodzina oraz Środowiskowego Domu Samopomocy z Brzozowca, a sympatycy słodkich wypieków mogli smakować ciast przygotowanych przez Sołectwo Kiełpin oraz pyszności przygotowanych przez panią Izę z Dzierżowa.

Ale to nie wszystkie dożynkowe atrakcje… bo spadł przecież deszcz, który i tak nie zepsuł uczestnikom zabawy, która trwała aż do białego rana!

Polecane strony