Przedszkole ulimW środę 12 stycznia nowy obiekt odwiedził wójt Paweł Tymszan, dyrektor placówki Dorota Szulejko oraz właściciel firmy Matbud z Chobienic pan Piotr Mickiewicz, z komisją odbioru inwestorskiego, kończąc tym samym największą gminną budowę 2021 i 2022 r. 

10 miesięcy budowy, ponad 1400 m2 pod dachem w nowoczesnym, energooszczędnym zasilanym gazem i fotowoltaiką budynku, 2 place zabaw na zewnątrz i 1 wewnątrz, miejsce dla 125 przedszkolaków w 5 grupach i 72 najmniejszych mieszkańców w 3 klubach, nowoczesna kuchnia, zaplecze techniczne i socjalne, zagospodarowany teren z parkingami i zatoką autobusową – to obraz nowego Przedszkola i Zespołu Klubów Dziecięcych w Ulimiu. 

Jak to przy tak dużych projektach nie obyło się bez komplikacji – dłuższe od planowanych prace archeologiczne, przewrócony kawałek ściany podczas wichury wiosną, opóźnione dostawy materiałów w związku z pandemią – wszystkie one udało się jednak pokonać, tak by dziś oddawać w ręce mieszkańców ten nowy piękny budynek. 
Przedszkole już stało się punktem rozpoznawczym Ulimia – stoi u wjazdu do miejscowości od drogi krajowej pięknie wpisując się w otoczenie. 
Inwestycja kosztowała 8 milionów zł z czego 2,16 miliona stanowiło dofinansowanie Wojewody Lubuskiego w ramach programu Maluch +. 
W 2022 r., ponad pół miliona złotych do działania placówki dołoży natomiast Samorząd Województwa Lubuskiego w ramach projektu „Nowoczesne Przedszkolaki w Gminie Deszczno” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Lubuskie 2020”.  
Teraz jeszcze czas na zakończenie organizacji placówki, ostatnie porządki, dostawy zabawek i drobniejszego wyposażenia by tuż po feriach dzieci przekroczyły progi nowego przedszkola.
A trawa? Te prace zostaną wykonane wiosną.

Polecane strony