podpisanie umowy przedszkole ulimRusza największa tegoroczna gminna inwestycja. W środę 7 kwietnia wójt Paweł Tymszan podpisał umowę z panem Piotrem Mickiewiczem właścicielem firmy Z.P.H.U. Mat Bud Zakład Ogólnobudowlany Piotr Mickiewicz z Chobienic koło Wolsztyna, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę wykonania robót tj. 7 993 200,00 zł brutto.

Firma wygrała gminne zamówienie rywalizując z siedmioma innymi wykonawcami, którzy skutecznie złożyli oferty w nowej całkowicie elektronicznej procedurze.
Szacunkowa wartość projektu opiewała na 10,3 mln zł, nieco niższą kwotę - 10 mln zł zabezpieczono w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Trzy oferty były tańsze od szacunków urzędników, natomiast najdroższa przekroczyła 13 mln zł brutto.
Firma Mat Bud ma kilkunastoletnią historię, jest firmą rodzinną. Znana jest z realizacji inwestycji przede wszystkim w południowej części naszego regionu oraz w Wielkopolsce.
Zgodnie z podpisaną umową wykonawca będzie miał siedem miesięcy na wykonanie robót.
Firma zapewni również pięcioletnią gwarancję wykonanych prac, którą zabezpieczono stosowną klauzulą ich należytego wykonania.
Z początkiem przyszłego roku progi nowego budynku przekroczy 125 przedszkolaków i 72 młodszych dzieci oraz ok. 30 pracowników obsługi.
Na placu budowy od połowy marca trwają prace archeologiczne zlecone przez gminę, które wykonywane są przez firmę SG Kwadrat z Witnicy.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez arch. Krzysztofa Grzegorzewskiego z JKKG Architekci z Gorzowa przy wjeździe do Ulimia powstanie parterowy budynek w rzucie litery H, w którego wschodnim skrzydle od strony Łagodzina znajdą się trzy kluby malucha i zaplecze kuchenne, a w zachodnim - od strony Ulimia - pięć sal przedszkolnych z częścią administracyjną. Całość połączy centralny łącznik, w którym będą szatnie i wewnętrzny plac zabaw. Budynek będzie miał 1500 m2 powierzchni, będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji dzieci będą również dwa zewnętrzne place zabaw oraz boisko o sztucznej nawierzchni. Większy "przedszkolny" plac będzie również dostępny w godzinach popołudniowych dla mieszkańców. 
Całość uzupełni bezpieczna infrastruktura drogowa z chodnikami, zatoką autobusu MZK 133, parkingami dla samochodów i rowerów. Budynek będzie zasilany gazem i energią elektryczną z własnej instalacji fotowoltaicznej, budynek będzie też monitorowany. Teren pod budowę pozyskany został przez gminę nieodpłatnie z zasobów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z przeznaczeniem na ten cel.

Gmina pozyskała na rzecz budowy części klubowej 2 160 000 zł z programu Maluch Plus oraz ponad 500 000 zł na przyszłe funkcjonowanie przedszkola w 2022 r. ze środków unijnych w ramach RPO Lubuskie 2020. 

Warto dodać, że podpisanie umowy następuje prawie dokładnie 4 lata po decyzji o rozpoczęciu budowy przedszkola w Maszewie, co nastąpiło dokładnie 5 kwietnia 2017 r., kiedy pierwszą "łopatkę" na placu budowy wbiły ówczesne przedszkolaki. Budowa przedszkola w Maszewie w 2017 r., pochłonęła 5,6 mln zł, z czego 930 tys. zł stanowiło dofinansowanie z programu Maluch.   

Więcej informacji o projekcie:
Ponad 2 miliony dofinansowania do budowy Przedszkola i Klubu Malucha w Ulimiu
https://deszczno.pl/aktualnosci/pokaz/1801

Pół miliona dla nowego przedszkola w Ulimiu
https://deszczno.pl/aktualnosci/pokaz/1808

 

Polecane strony