Logo WFOŚiGWWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze przyznał naszej gminie 18,5 tysiąca zł dofinansowania na działania w zakresie edukacji ekologicznej w 2021 r.
W ramach projektu „Inicjatywy ekologiczne w Gminie Deszczno” w drugiej połowie roku na terenie gminy realizowane będą trzy projekty: Rowerowe Lato w Gminie Deszczno, Ogrody Pamięci i Deszczno łapie deszcz.

ROWEROWE LATO

„Rowerowe Lato w Gminie Deszczno” to znana już z ubiegłego roku akcja promocji roweru jako środka transportu. Do projektu zapraszamy wszystkich, którzy latem gotowi będą przesiąść się  na dwa kółka i „kręcić kilometry”. W ramach rywalizacji będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Podobnie jak w ubiegłym roku premiowane będzie zarówno codzienne korzystanie z roweru jak i okazjonalne wycieczki krajoznawcze.
„Ogrody pamięci” to ta część projektu, w ramach której przy naszych szkołach podstawowych powstaną niewielkie sady owocowe promujące tradycyjne owoce oraz bioróżnorodność wzmacniająca owady zapylające. Sady będą wykorzystywane do plenerowych lekcji przyrody i biologii.
„Deszczno łapie deszcz” będzie polegała na prowadzeniu zajęć i działań wspierających oszczędzanie wody w szkołach podstawowych oraz zbieranie deszczówki.

Projekt realizowany będzie z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i budżetu gminy Deszczno.

 

Tekst: Mariusz Florczak

Polecane strony