nowe oświetlenie lubuskaW pierwszych dniach stycznia firma Enea Oświetlenie przeprowadziła wymianę opraw oświetleniowych przy ul. Lubuskiej w Deszcznie. Firma wykonała wymianę oświetlenia w ramach umowy kompleksowej oświetleniowej z naszą Gminą. Dotychczasowe lampy sodowe zastąpiło nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED na odcinku od kościoła w Deszcznie aż do wybudowanego w 2017 r., nowego oświetlenia przy ul. Krupczyńskiej oraz wymianie i budowie oświetlenia od Urzędu Gminy w kierunku Gorzowa. Łącznie wymieniono 23 szt. opraw oświetleniowych.
Dzięki przeprowadzonym pracom przy największej gminnej drodze będzie jaśniej i bezpieczniej. 

Budowa oświetlenia dróg na naszym terenie dzielone jest pomiędzy spółkę Enea Oświetlenie i Gminę. Dotychczasowe żółte lampy sodowe zastępują bardziej efektywne lampy typu LED, które można poznać po białym, jasnym świetle.
Rozbudowa i wymiana oświetlenia w całej Gminie prowadzona jest na bieżąco. Podstawą do ich realizacji jest m.in. utworzenie takiego zadania przez mieszkańców danego sołectwa w ramach funduszu sołeckiego, w przypadku niektórych inwestycji drogowych, a także jak już wcześniej wspomniano podczas przeprowadzania konserwacji sieci. W miejscach ,gdzie nie jest możliwa lokalizacja lamp zasilanych z sieci montowane są lampy solarne lub hybrydowe. 

Jeśli zauważycie Państwo awarię oświetlenia możecie ją zgłosić do Sołtysa lub bezpośrednio do Urzędu Gminy tel. 95 72 87 656.  


Tekst: Katarzyna Polańska, Mariusz Florczak
Foto: Mariusz Florczak

Polecane strony