logo MENPonad 17 tysięcy złotych trafi do podstawówki w Ulimiu na doposażenie pracowni biologicznej, fizycznej, chemicznej i geograficznej w ramach dofinansowania z rezerwy celowej Budżetu Państwa. Taką decyzję podął  Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego na posiedzeniu w dniu 18 czerwca br.

Do szkoły trafią m.in. nowe mapy, globusy, zestawy preparatów biologicznych, plansz edukacyjnych, przyrząd do demonstracji przewodności cieplnej metali, modele maszyn czy gry chemiczne.
Po szkołach w Boleminie i Ciecierzycach to kolejna gminna placówka, która uzyskała dofinansowanie.
W ramach wniosków o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z rezerwy tej części subwencji w roku 2020 z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych, z naszej gminy może skorzystać jedna szkoła rocznie.
Program realizowany jest w trybie czteroletnim.
Nasza gmina znalazła się w gronie zaledwie 27 lubuskich samorządów, których wnioski zostały rekomendowane do dofinansowania.

Lista samorządów, których wnioski rekomendowano do dofinansowania dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/komunikat-men-w-sprawie-wnioskow-jst-o-zwiekszenie-kwot-czesci-oswiatowej-subwencji-ogolnej-na-rok-2020-z-rezerwy-pozytywnie-zaopiniowanych-przez-zespol-ds-edukacji-kultury-i-sportu-kwrist-na-posiedzeniu-w-dniu-18-czerwca-br

Polecane strony