działąj lokalnieProjekt Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Deszczno uzyskał dofinansowanie w wysokości 4,5 tys. zł na projekt akcji promującej jazdę rowerem w wakacje. Atrakcyjne nagrody czekają na tych wszystkich, którzy wybiorą rower w wakacje do codziennych i weekendowych podróży.
Jak wziąć udział w rywalizacji? Wystarczy zainstalować aplikację Endomondo w telefonie i wsiąść na rower i „kręcić kilometry”.

W ramach projektu „Rowerowe Lato w Deszcznie" zachęcamy do codziennego wykorzystania roweru w podróżach do pracy, po codzienne sprawunki, w popołudniowej rodzinnej lub samodzielnej rekreacji, w weekendowych podróżach krajoznawczych.
Od lipca do października każdy zainteresowany będzie zbierał punkty i odległości ze swojej rowerowej aktywności poprzez aplikację Endomondo w telefonie komórkowym. Uczestnicy konkursu przekażą informacje o swoich wynikach poprzez specjalny profil akcji na Facebooku.

Zgłaszając swoją kandydaturę do nagrody w planowanych kategoriach:
a) Codzienna podróż - tu będzie oceniana częstotliwość wyjazdów, zaliczane będą codzienne podróże rowerowe min. 10 km/dzień.
b) Rowerem w Świat - tu będzie oceniany dystans i liczba wyjazdów, których jednorazowa długość wyniesie powyżej 30km/dzień.
c) Drużyna na dwóch kółkach - tu będzie oceniany wynik drużynowy, tj. łączna udokumentowana przez max 5 osobową drużynę podróż min. 100 km/dzień
d) Junior na kole - tu będzie oceniana rywalizacja do 18 r.ż. Wygrywają ci, którzy najczęściej przejechali min. 5-10 km oraz ci, którzy łącznie przejechali najwięcej km. Dwie podkategorie dystansów: 6-12 i 13-18.
e) Senior bez hamulców - tu będzie oceniana rywalizacja seniorów +60. Wygrywają ci, którzy najczęściej pokonywali, co najmniej 5 km i ci, którzy łącznie przejechali najwięcej km.
f) Rowerzysta LGD - obejmie uczestników w kategorii spoza gminy

Uczestnicy konkursu będą mogli zgłosić się tylko w 1 kategorii.
Dodatkowo szkoły będą rywalizowały w częstotliwości i liczbie km wyjeżdżonych przez uczniów
o nagrodę - zestaw akcesoriów sportowych dla swojej placówki ufundowany przez Gminę Deszczno. 
Projekt zakończy "Rowerowe ognisko" na plaży w Karninie i rozdanie nagród w październiku.
Więcej informacji już niebawem na stronie www.deszczno.pl, profilu Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Deszczno na Facebooku.
Projekt jest dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania Kraina Szlaków Turystycznych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Działaj Lokalnie.

Polecane strony