Będzie nowa świetlica wiejska w Kiełpinie !!!

13 lip 2016

Mamy wspaniałą wiadomość dla mieszkańców wsi Kiełpin!!!

Wójt Gminy Deszczno - Paweł Tymszan ogłosił przetarg na przebudowę i rozbudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku hydroforni w Kiełpinie na świetlicę wiejską.

Deszczeński bocian ma już nowe miejsce na gniazdo

13 lip 2016

Po upadku bocianiego gniazda z suchego drzewa przy Urzędzie Gminy Deszczno, bocian dostał nowe miejsce na budowę gniazda. 

Po uzgodnieniu z ENEA Operator Sp. z o.o. na słupie przy ul. Lubuskiej 129 w Deszcznie zamontowano konstrukcje, na której ptak może wić gniazdo.

Tekst i foto: Agata Lewandowska

Wakacje w Rewalu

12 lip 2016

Dzieci z naszej gminy wyruszyły dzisiaj na kolonię do Rewala. Wyjazd zorganizowało P.H.U. EZLAM z Legnicy, natomiast Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Deszcznie sfinansowała wyjazd dla dzieci korzystających ze wsparcia deszczeńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także dla tych które uzyskały wysokie wyniki w nauce. Na kolonię wyruszyły 33 osoby z terenu naszej gminy.

Oddział Przedszkolny w Boleminie

12 lip 2016

Wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan informuje, że od 1 do 31 sierpnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Boleminie uruchomiony zostanie oddział przedszkolny, który będzie funkcjonował przez 5 godzin w ciągu dnia.

Spotkanie seniorów nad jeziorem w Gliniku

12 lip 2016

Elżbieta Trębicka - Klub Seniora:
Zakończenie roku "seniorskiego" nad jeziorem w Gliniku.
I tu-niespodzianka: czysta,zagospodarowana plaża, stoły, ławy, kamienny krąg na ognisko. Miło spędziliśmy czas w gronie przyjaciół. Bardzo dziekujemy P. Wójtowi za udostepnienie nam autobusu. 
 

Polecane strony