ZAGŁOSUJMY NA ŁAGODZIN!

12 lut 2016

Miejscowość z naszej Gminy Deszczno bierze udział w konkursie Społecznik 2.0, w kategorii animacja przestrzeni. Zagłosujmy i pomóżmy jej wygrać!

Zapraszamy do udziału w ankiecie. NIE wykluczeniu cyfrowemu!

12 lut 2016

Gmina Deszczno zadeklarowała uczestnictwo w projekcie " e-Centra - aktywizacja cyfrowa mieszkańców gmin", o którego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wnioskuje Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W ramach projektu mieszkańcy naszej gminy będą mogli nieodpłatnie skorzystać m.in. ze szkoleń związanych z obsługą komputerów i wykorzystania internetu.

Aby lepiej dopasować proponowanie działania zapraszamy do udziału w krótkiej anonimowej ankiecie dostępnej

na stronie http://www.ankietka.pl/ankieta/210323/ankieta-gmina-deszczno.html

Zapraszamy serdecznie. Mówimy NIE wykluczeniu cyfrowemu !

 

Nadzwyczajne wsparcie tylko dla producentów świń i mleka, którzy zaktualizują dane w systemie IRZ

11 lut 2016

Producentom świń i mleka, którzy w Agencji Rynku Rolnego będą ubiegać się o nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka i wieprzowiny, przypominamy o obowiązku aktualizacji danych posiadaczy zwierząt oraz zgłoszeń zwierząt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

„Zrób” z nami las!

11 lut 2016

Nadleśnictwo Skwierzyna zaprasza chętnych na wspólne sadzenie lasu. To wyjątkowa okazja do proekologicznego działania, poznania nowych znajomych, którym leży na sercu przyroda, a także niebanalny sposób na aktywne spędzenie czasu.

Akcja sadzenia jest związana ze zbliżającymi się obchodami Święta Lasu w Nadleśnictwie Skwierzyna. Mogą się w nią włączyć wszyscy zainteresowani: osoby prywatne, stowarzyszenia i instytucje, które wezmą udział w nasadzeniach w Brzozowcu, Skwierzynie i Murzynowie.

Wspólnie posadzimy 12 tysięcy drzew: dębów bezszypułkowych i brzóz brodawkowatych. Nadleśnictwo zapewnia chętnym sadzonki, szpadle oraz przeszkolenie z BHP i zasad sadzenia. Po akcji przewidziane jest wspólne ognisko.

Aby wziąć udział w akcji sadzenia lasu, należy do 1 marca zgłosić się do Nadleśnictwa Skwierzyna w celu rezerwacji terminu i powierzchni. Więcej informacji u Małgorzaty Pezdy i Macieja Hałuszczaka, nr. tel. 95 728 69 41 wew. 336.

 

   

 

 

Spędź czas z Zaciszem Borkowskim

09 lut 2016

Stowarzyszenie Zacisze Borkowskie to jedna z ośmiu organizacji pozarządowych działających na terenie naszej Gminy Deszczno. Jego celem jest aktywizowanie i wpieranie lokalnych inicjatyw kulturalnych, rekreacyjnych i turystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także promowanie kuchni regionalnej. Od jesieni 2015 prezesem Zacisza Borkowskiego jest Wojciech Szymaniak.

Rok 2016 stowarzyszenie planuje przeżyć bardzo aktywnie. Wspólnie ze Szkołą Podstawową w Ciecierzycach i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowało 27 stycznia zabawę karnawałową dla dzieci. Sala wiejska w Borku gościła tłum rozbawionych dzieci i ich rodziców. Były ciekawe zabawy i gry prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Dla wszystkich był przygotowany smaczny, słodki  poczęstunek.

Słowa podziękowania za świetną wspólną zabawę organizatorzy kierują do uczestników, dyrekcji szkoły oraz  GKRPA.

 

Już teraz zapraszamy na kolejne organizowane przez stowarzyszenie wydarzenia rekreacyjno-sportowe:

24 kwietnia – zawody wędkarskie

30 kwietnia – wycieczka do Lichenia

21 maja – Borkowski Festyn Rodzinny

4 czerwca – ognisko integracyjne

2 lipca – spływ kajakowy Drawą

6 sierpnia – wyjazd do Dziwnowa

11 września – zawody wędkarskie

17 września – rajd pieszy „Pieczonego ziemniaka”

31 grudnia – zabawa Sylwestrowa

 

Polecane strony